НАШ МУЗЕЈ ФИЛМА

Ученици одељења 7.2 посетили су Југословенску кинотеку и упознали се са сталном поставком која под називом „Наш музеј филма“ обухвата драгоцене експонате из историје и предисторије филма и представља развој домаће филмске уметности.

Седмаци су видели Едисонов кинематоскоп, камеру браће Лимијер, штап Чарлија Чаплина, одабране инсерте, предмете из легата Љубише Самарџића, Павла Вуисића, Милене Дравић, Драгана Николића, Живојина Павловића и других значајних филмских уметника.

Ученици су погледали и актуелну изложбу „Од речи до филма“, посвећену истакнутом књижевнику Арсену Диклићу, сценаристи чувених филмова „Не окрећи се, сине“, „Марш на Дрину“, „Салаш у малом риту“, „Ужичка република“…

Посету је организовао Дејан Михајловић. Велику захвалност дугујемо др Миљи Стијовић, вишој кустоскињи Југословенске кинотеке.